Elektronika Wiadomości branżowe

Szczecin najpiękniej świątecznie oświetlonym miastem w Polsce

Zwycięzcą plebiscytu na najpiękniej świątecznie oświetlone miasta w Polsce już po raz drugi w historii został Szczecin. W organizowanym przez Grupę ENERGA konkursie "Świeć Się" internauci swoimi głosami zadecydowali, że to stolica

Zwycięzcą plebiscytu na najpiękniej świątecznie oświetlone miasta w Polsce już po raz drugi w historii został Szczecin. W organizowanym przez Grupę ENERGA konkursie “Świeć Się” internauci swoimi głosami zadecydowali, że to stolica województwa zachodniopomorskiego świeci się najładniej. W trzeciej edycji “Świeć Się” do różnych form świątecznej zabawy w włączyło się ponad sto tysięcy osób.

Od samego początku plebiscytu szczecińskie iluminacje przypadły do gustu miłośnikom przystrojonych na świeta ulic, placów i choinek. W pierwszym etapie “Świeć Się” Szczecin zdobył blisko 20 proc. głosów oddawanych na miasta w poszczególnych województwach i był niedoścignionym liderem zabawy. W zakończonym 16.01 finale miasto ostatecznie zdobyło 24,2 proc. wszystkich głosów. Drugie na podium Skarżysko-Kamienna otrzymało 23,9 proc., zaś trzecia Łódź – 7,8 proc. Galerie zwycięskich miast można obejrzeć na stronie www.SwiecSie.pl.

W plebiscycie ENERGI Szczecin po raz drugi okazał się bezkonkurencyjny. Gratulujemy mieszkańcom oraz władzom miasta – bez ich zaangażowania ta edycja konkursu nie byłaby taka ciekawa, a współzawodnictwo emocjonujące do ostatniego dnia zabawy. Finał pokazał, że w walce o zwycięstwo nie liczy się wielkość miasta i duży budżet przeznaczony na świąteczne ozdoby, ale mobilizacja i patriotyzm lokalny. – mówi Ireneusz Kulka, dyrektor Centrum Marketingu i Komunikacji ENERGA SA. – Cieszymy się, iż tak wielu internautów, mediów, a także urzędów miast włączyło się w inicjatywę promowania idei świątecznego rozświetlania miejscowości i nagradzania najpiękniejszych z nich.

Dla zwycięskiego miasta organizatorzy przygotowali nagrodę w postaci energooszczędnego sprzętu AGD do przekazania na wybrany cel społeczny. W skład wyposażenia wchodzi nowoczesna kuchenka, pralka, zmywarka, lodówko-zamrażarka oraz prezent dodatkowy – rzutnik multimedialny i kino domowe. Fundatorem nagrody jest spółka ENERGA Oświetlenie.

Zwyciężyliśmy po raz drugi. Bardzo się z tego cieszę. Szczecin ponownie został uznany za najładniej oświetlone miasto w Polsce w okresie świątecznym. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy oddali na nas swój głos, a osoby spoza Szczecina zapraszam do odwiedzenia naszego miasta. Zapewniam, że Szczecin jest piękny nie tylko po zmierzchu. – mówi Piotr Krzystek, Prezydent Szczecina.

A to już wiesz?  Ważna informacja dla Klientów posiadających liczniki przedpłatowe

Ponad 100.000 osób włączyło się do zabawy!

Do różnych form zabawy w ramach “Świeć Się” włączyło się ponad 100.000 internautów. W czasie trwania plebiscytu na serwis www.SwiecSie.pl odnotowano ponad 580 tys. wejść, a internauci oddali w sumie 63 tys. głosów w plebiscycie i przesłali ponad 3 tys. zdjęć do indywidualnego konkursu fotograficznego. Obok mieszkańców, do akcji włączyły się urzędy miejskie, zachęcając do wspólnej zabawy i głosowania na swoje miasto. Konkursowy profil na Facebooku www.Facebook.com/swiecsie zgromadził ponad 54 tys. fanów, którzy aktywnie uczestniczyli w zabawie przez cały okres jej trwania.

Wyniki finału plebiscytu miast „Świeć Się”:
1.    Szczecin 24,2 %
2.    Skarżysko-Kamienna 23,9 %
3.    Łódź 7,8 %
4.    Bielsko Biała 7,1 %
5.    Gdynia 6,3 %

Kolejne miejsca zajęły: Rzeszów, Łomża, Limanowa, Toruń, Nowy Sącz, Lublin, Ostrołęka, Nysa, Wrocław, Międzyrzecz, Bartoszyce i Poznań.

***

Świeć Się to świąteczny plebiscyt miast i konkurs fotograficzny, którego inicjatorem jest Grupa ENERGA. Organizowana już po raz trzeci zabawa w wybieranie najpiękniej oświetlonego miasta w Polsce odbywa się w dwóch etapach: wojewódzkim i finale ogólnopolskim. W finale znalazło się 17 miast: 16 zwycięzców wojewódzkich wybranych z listy 100 miast oraz jedno miasto z “dzikiej karty” zgłoszone przez internautów. W plebiscycie głosować mógł każdy pełnoletni internauta oddając głos w specjalnym serwisie www.SwiecSie.pl lub za pomocą Facebooka: www.facebook.com/swiecsie.

W tym roku partnerami Grupy ENERGA (ENERGA SA i Energa Oświetlenie Sp. z o.o.) w konkursie “Świeć Się” byli Praktiker oraz Grupa Gazeta.pl. Więcej informacji na www.SwiecSie.pl.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy