Wiadomości branżowe

Telewizor Samsung OLED TV otrzymał pierwszy na świecie certyfikat potwierdzający jakość obrazu w kategorii OLED

Samsung umocnił swoją pozycję w czołówce producentów nowoczesnych technologii, uzyskując dla 55-calowego telewizora OLED pierwszy na świecie certyfikat za doskonałą jakość obrazu. UL – niezależna, ogólnoświatowa firma z branży bezpieczeństwa przemysłowego przedstawiła wyniki pierwszej walidacji przeprowadzonej w segmencie telewizorów OLED, co pokazuje

Teaser

Samsung umocnił swoją pozycję w czołówce producentów nowoczesnych technologii, uzyskując dla 55-calowego telewizora OLED pierwszy na świecie certyfikat za doskonałą jakość obrazu.

UL ? niezależna, ogólnoświatowa firma z branży bezpieczeństwa przemysłowego przedstawiła wyniki pierwszej walidacji przeprowadzonej w segmencie telewizorów OLED, co pokazuje wiodącą pozycję firmy Samsung w zakresie rozwoju technologii przyszłości.

Mimo, że od ponad 7 lat z rzędu utrzymujemy pierwsze miejsce na światowym rynku produkcji telewizorów, nie spoczywamy na laurach ? powiedział Hyugun Lee, wiceprezes działu Visual Display Business firmy Samsung. To osiągnięcie jest przykładem naszych nieustannych wysiłków na rzecz zapewnienia użytkownikom innowacji i najlepszego obrazu, gwarantującego najpełniejsze doznania z zakresu domowej rozrywki.

W ramach szczegółowego procesu walidacji telewizor OLED firmy Samsung przeszedł szereg testów oceniających wybrane parametry obrazu, m.in. jasność, kolory i jednolitość. Firma UL zastosowała także nową metodę badawczą, tzw. emocjonalną ocenę jakości obrazu. Nowa metoda pozwala dokonać zindywidualizowanego pomiaru jakości obrazu telewizora OLED z wykorzystaniem trójwymiarowej (zamiast dwuwymiarowej) przestrzeni barw, umożliwiając określenie współczynników głębi barw oraz kontrastu. Nowy system umożliwia precyzyjną ocenę każdej barwy możliwej do uzyskania na wyświetlaczu OLED.

To wyróżnienie przyznane telewizorowi Samsung OLED TV jest świadectwem ciągłej pracy firmy na rzecz doskonalenia technologii OLED i maksymalizacji korzyści dla użytkownika przed wdrożeniem każdego nowego produktu. Certyfikat przyznano niedługo po tym, jak firma UL wraz z firmą certyfikacyjną TÜV Rheinland wyróżniły ? po raz pierwszy na świecie w kategorii UHD TV ? niezrównaną jakość obrazu telewizora Samsung UHD TV.  

Samsung Electronics Co., Ltd.
Samsung Electronics Co., Ltd. jako światowy lider w dziedzinie elektroniki i podzespołów, wprowadza najbardziej innowacyjne rozwiązania we wszystkich oferowanych przez siebie produktach. Szeroka gama urządzeń i najnowszych rozwiązań technologicznych oferowanych przez Samsung, pozwalają na odkrywanie niespotykanych możliwości jeszcze większej liczbie osób w różnych krajach. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę www.samsung.com

A to już wiesz?  Wideokonferencje w chmurze Netii dla Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska

< 237387" >

Źródło Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

hastagi na stronie:

#Samsung OLED loc:PL

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy