Elektronika Wiadomości branżowe

ENERGA kontynuuje budowę elektrowni gazowej

ENERGA rozwiązała umowę o współpracy z ESB International przy realizacji inwestycji budowy elektrowni gazowej w Grudziądzu. Techniczne doświadczenie irlandzkiego partnera okazało się warunkiem niewystarczającym do wspólnej

ENERGA rozwiązała umowę o współpracy z ESB International przy realizacji inwestycji budowy elektrowni gazowej w Grudziądzu.

Techniczne doświadczenie irlandzkiego partnera okazało się warunkiem niewystarczającym do wspólnej realizacji przedsięwzięcia. Przyczyną decyzji jest brak możliwości realizacji projektu we wcześniej ustalonej formule. Oczekiwany przez ESBI sposób podziału korzyści i ryzyka realizacji projektu czynił całe przedsięwzięcie nie opłacalnym z punktu widzenia Grupy ENERGA.

ENERGA kontynuuje realizację projektu. Obecnie inwestycja jest na etapie  przygotowań do wyboru wykonawcy projektu budowlanego oraz w końcowej fazie istotnych negocjacji dotyczących umów przyłączeniowych z PSE Operator oraz z GAZ-SYSTEM.  Podpisanie ich planowane jest na pierwsze półrocze 2012 r. Budowa rozpocznie się w drugiej połowie 2013 roku i potrwa do 2016 roku.
 

ENERGA planuje wybudować w Grudziądzu nowoczesną elektrownię gazowo-parową o mocy ok. 950 MW.

A to już wiesz?  Rzeczpospolita, Logo, Cztery Kąty, Legimi? wypróbuj aplikacje, za darmo

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy