Wiadomości branżowe

NEC MultiSync X461UN – rozwiązanie do tworzenia niemal bezszwowych ścian wideo

NEC MultiSync X461UN – rozwiązanie do tworzenia niemal bezszwowych ścian wideo
NEC Display Solutions, rynkowy lider w sektorze monitorów wielkoformatowych, prezentuje monitor NEC MultiSync? X461UN o najcieńszej na świecie wśród monitorów LCD ramce ekranu. 46-calowe monitory

NEC Display Solutions, rynkowy lider w sektorze monitorów wielkoformatowych, prezentuje monitor NEC MultiSync? X461UN o najcieńszej na świecie wśród monitorów LCD ramce ekranu. 46-calowe monitory przeznaczone są do tworzenia ścian wideo, w których odległość pomiędzy aktywną powierzchnią wyświetlanego obrazu wynosi zaledwie 7,3mm! NEC MultiSync? X461UN można łączyć w systemy o wielkości nawet 10 na 10 monitorów ? tworząc tym samym obraz o powierzchni 60m2. Niewielkie przestrzenie między monitorami dają efekt jednorodnego obrazu, przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich funkcji profesjonalnych, wielkoformatowych monitorów LCD, włączając w to niezawodność oraz długi czas użytkowania bez niepożądanego efektu wypalania obrazu. Nowy model NEC MultiSync? X461UN wyposażony został, podobnie jak większość pozostałych monitorów wielkoformatowych NEC, w kieszeń opcji, pozwalającą zintegrować monitor z komputerem, odbiornikiem sygnału CAT-5, przekaźnikiem sygnału DVI lub HDSDI. Jest to doskonałe rozwiązanie sprawdzające się w miejscach, w których wymagana jest idealnie jednorodna, duża płaszczyzna wyświetlania np.: w reklamie cyfrowej, w sektorze transportowym lub energetycznym, a także wszędzie tam, gdzie wymagane są duże powierzchnie służące informacji publicznej.

Wydarzenia sportowe, koncerty, targi konsumenckie, tablice informacyjne na lotniskach, stacjach kolejowych, tablice kontrolne w sektorze transportowym i energetycznym, systemy ochrony i nadzoru ? ściany wideo znajdują zastosowanie praktycznie wszędzie, gdzie konieczne jest wyświetlanie informacji w dużym formacie. Zapotrzebowanie na takie rozwiązania z biegiem lat wielokrotnie się zwiększyło, szczególnie w przypadku zastosowań indoor. Ostatnia innowacja w dziedzinie technologii LCD umożliwia stworzenie produktu konkurencyjnego do obecnie stosowanych systemów bezszwowych. Rozwiązanie NEC Display Solutions w zakresie wielkoformatowych monitorów LCD ? 46-calowe monitory NEC MultiSync? X461UN z ultra cienką ramką ekranu ? to znaczące poszerzenie oferty skierowanej do sektora Digital Signage.

Sercem nowego systemu tworzenia ścian wideo jest 46-calowy monitor NEC MultiSync? X461UN, który dzięki funkcji TileMatrix, umożliwia tworzenie ścian o wielkości nawet 10 na 10 monitorów. Odległość pomiędzy aktywną powierzchnią wyświetlanego obrazu wynosi zaledwie 7,3mm (dotychczas najmniejsza odległość dla monitorów LCD to 30 mm). NEC MultiSync? X461UN charakteryzuje się rozdzielczością 1366 x 768 pikseli oraz jasnością 700cd/m2. Dzięki temu obraz wygląda idealnie nawet w bardzo jasnych pomieszczeniach.

A to już wiesz?  Odtwarzacz do budżetowych instalacji DS

NEC MultiSync? X461UN wyposażony został w profesjonalny panel wielkoformatowy. Tak jak każdy produkt NEC Display Solutions, monitor charakteryzuje się doskonałą jakością wykonania. Nowy model zaprojektowany został z myślą o zastosowaniach, w których kluczową rolę odgrywa niezawodność, solidna konstrukcja oraz efekt jednorodnego obrazu. NEC MultiSync? X461UN wyposażony został również w specjalną kieszeń opcji. Dzięki temu z monitorem można zintegrować szereg dodatkowych urządzeń. Komputer built-in PC wykorzystywany jako źródło sygnału pozwala stworzyć prostą w konfiguracji, niezależną ścianę wideo. W przypadku jeżeli kilka monitorów ma wyświetlać jeden sygnał, niezależnie, czy są skonfigurowane w ścianie wideo czy w szeregu, doskonałym rozwiązaniem jest pętla sygnału DVI (daisy chain). Umożliwia ona przekazywanie sygnału szeregowo od jednego do dziewięciu kolejnych monitorów. W przypadku większej ilości monitorów lub transmitowania sygnału na większe odległości, użytkownicy mogą użyć karty HDSDI. Dzięki tym rozwiązaniom, NEC Display Solutions oferuje klientom swobodę wykorzystania swoich produktów, mając jednocześnie na uwadze wymagania danych aplikacji.

Dostępność i gwarancja
NEC MultiSync? X461UN z czarną ramką ekranu pojawi się na polskim rynku na początku drugiego kwartału 2009. Wszystkie monitory NEC Display Solutions są objęte standardową, trzyletnią, pełną gwarancją (obejmującą również mechanizm podświetlenia matrycy) realizowaną w wygodnym dla użytkownika systemie door-to-door.

NEC Display Solutions Europe GmbH
NEC Display Solutions Europe GmbH z europejską siedzibą w Monachium w Niemczech jest odpowiedzialne za działania firmy na obszarze EMEA, podzielonym na cztery regiony sprzedaży: Europę Północną, Europę Zachodnią i Południową, Europę Środkową oraz Europę Wschodnią wraz z Bliskim Wschodem i Afryką. Dzięki korzyściom biznesowym, jakie niesie za sobą dostęp do wiedzy i technologii NEC Corporation oraz własnemu działowi badawczo-rozwojowemu, firma jest jednym z największych światowych dostawców oferując najszersze na rynku portfolio produktów do wyświetlania obrazu. Firma posiada szeroką ofertę monitorów, od podstawowych do profesjonalnych i specjalistycznych, takich jak np. wielkoformatowe monitory Public Display do zastosowań reklamy cyfrowej Digital Signage (technologie LCD i plazma) oraz monitory plazmowe dla kina domowego. Oferta projektorów obejmuje produkty do różnych zastosowań, od lekkich przenośnych projektorów, poprzez projektory biznesowe, aż do urządzeń do pracy ciągłej (np. w systemach PoS) i cyfrowych projektorów kinowych. Dyrektorem zarządzającym europejskiej centrali jest Bernd Eberhardt.

A to już wiesz?  Polskie przedsiębiorstwa mogą oszczędzać bez zwalniania pracowników

Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.nec-display-solutions.pl

NEC Corporation to jeden ze światowych liderów wśród dostawców Internetu, sieci szerokopasmowych oraz rozwiązań dostosowanych do specyfiki działania dużych korporacji, jak również uwzględniających specjalistyczne potrzeby konsumentów na całym świecie. NEC dostarcza zindywidualizowane rozwiązania dla kluczowych segmentów rynku komputerowego, sieciowego oraz urządzeń elektronicznych poprzez wykorzystanie własnych doświadczeń na rynku IT i rynku sieciowym, a także poprzez dostarczanie zaawansowanych rozwiązań półprzewodnikowych oferowanych przez NEC Electronics Corporation. Grupa NEC zatrudnia ponad 150 000 osób na całym świecie.

W celu uzyskania dalszych informacji, proszę odwiedzić strony korporacyjne NEC pod adresem www.nec.com

Źródło: NEC Display Solutions

http://www.4press.pl/index.php?p=10473

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy