Elektronika

Netia kibicuje Magmie w marsjańskich zmaganiach

Netia wspiera polską drużynę marsjańską. Firma jest głównym sponsorem robota Magma, który w dniach 3-5 czerwca stanie do rywalizacji z innymi łazikami marsjańskimi podczas międzynarodowych

Netia wspiera polską drużynę marsjańską. Firma jest głównym sponsorem robota Magma, który w dniach 3-5 czerwca stanie do rywalizacji z innymi łazikami marsjańskimi podczas międzynarodowych zawodów University Rover Challenge na pustyni Utah.

?Polska myśl techniczna jest znakomita, poza tym wspieranie młodych talentów inżynierskich zaprocentuje w przyszłości. A konkurs łazików marsjańskich to wyjątkowa okazja, aby pokazać szerszemu gronu jaki potencjał drzemie w polskich konstruktorach.? ? powiedziała Małgorzata Babik, dyrektor ds. PR w Netii.

Podczas odbywającego się już od czterech lat konkursu University Rover Challenge, drużyny młodych konstruktorów mają okazję zaprezentować swoje roboty ? łaziki podczas misji w ekstremalnych warunkach w symulowanej bazie marsjańskiej. Mają przed sobą cztery konkurencje: rozpoznanie terenu, dostarczenie pakietu medycznego rannemu astronaucie, zdalne serwisowanie urządzeń oraz poszukiwanie śladów życia.

W tym roku ze strony Polski w zawodach weźmie udział robot Magma oraz jego konstruktorzy ? studenci Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej oraz Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Będą rywalizować z drużynami z USA, Kanady oraz Włoch.

Zmagania polskiej drużyny i przebieg misji będzie można śledzić na żywo w dniu 4 czerwca w godzinach wieczornych za pośrednictwem strony PIAP (www.piap.pl), na której odbędzie się transmisja on-line!

http://media.netia.pl/pr/162975/netia-kibicuje-magmie-w-marsjanskich-zmaganiach

A to już wiesz?  inteligentna żarówka LED oraz wielofunkcyjny przycisk z wyświetlaczem e-papier

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy