Wiadomości branżowe

netPR.pl sprawdza przystępność języka polskich PR-owców

netPR.pl sprawdza przystępność języka polskich PR-owców
Studia wyższe, a nawet doktoranckie – takie wykształcenie konieczne jest, by zrozumieć informacje tworzone przez polskich PR-owców. Dlatego rozwiązania netPR.pl wzbogacono o narzędzie, które sprawdza, na ile zrozumiały jest komunikat prasowy.Spośród stu losowo wybranych informacji prasowych tylko dwie zrozumiałby uczeń gimnazjum, a trzydzieści siedem - uczeń szkoły średniej. Większość znajduje się na poziomie studiów wyższych - licencjackich (48) i magisterskich (7). Przyswojenie sześciu byłoby możliwe tylko dla doktorantów.Trudne w zrozumieniu mogą być nie tylko raporty finansowe czy specjalistyczne informacje marketingowe. Czasami do przyswojenia informacji o masowym produkcie czy promocji należałoby ukończyć studia doktoranckie. Co ciekawe - niektórzy PR-owcy świetnie radzą sobie z przystępnym przedstawianiem nawet nowinek technologicznych.Zadaniem PR-owca jest tłumaczenie przekazu firmy na język zrozumiały dla jej otoczenia – mówi Marek Woźniak, prezes zarządu netPR.pl. – Jak pokazuje nasze badanie, nie jest to takie proste. Dlatego z przyjemnością oddajemy naszym Klientom kolejne narzędzie, które pozwoli im komunikować bardziej

Teaser

Studia wyższe, a nawet doktoranckie ? takie wykształcenie konieczne jest, by zrozumieć informacje tworzone przez polskich PR-owców. Dlatego rozwiązania netPR.pl wzbogacono o narzędzie, które sprawdza, na ile zrozumiały jest komunikat prasowy.

Spośród stu losowo wybranych informacji prasowych tylko dwie zrozumiałby uczeń gimnazjum, a trzydzieści siedem – uczeń szkoły średniej. Większość znajduje się na poziomie studiów wyższych – licencjackich (48) i magisterskich (7). Przyswojenie sześciu byłoby możliwe tylko dla doktorantów.

Trudne w zrozumieniu mogą być nie tylko raporty finansowe czy specjalistyczne informacje marketingowe. Czasami do przyswojenia informacji o masowym produkcie czy promocji należałoby ukończyć studia doktoranckie. Co ciekawe – niektórzy PR-owcy świetnie radzą sobie z przystępnym przedstawianiem nawet nowinek technologicznych.

Zadaniem PR-owca jest tłumaczenie przekazu firmy na język zrozumiały dla jej otoczenia ? mówi Marek Woźniak, prezes zarządu netPR.pl. ? Jak pokazuje nasze badanie, nie jest to takie proste. Dlatego z przyjemnością oddajemy naszym Klientom kolejne narzędzie, które pozwoli im komunikować bardziej efektywnie – dodaje.

Narzędzie netPR.pl analizuje tekst przed publikacją i pokazuje, co można poprawić, by informacja była bardziej zrozumiała. Wskazania aplikacji należy traktować jako pomoc, a nie ostateczny wyrok.

Indeks czytelności FOG (z ang. ?mgła?) zdefiniował amerykański wydawca Robert Gunning w połowie ubiegłego wieku. Wyliczano go wtedy ręcznie na podstawie kilku fragmentów tekstu.

Wskaźnik FOG określa stopień przystępności tekstu, a jego wartość to liczba lat edukacji niezbędnych do zrozumienia przekazu. FOG=9 oznacza, że tekst będzie zrozumiały dla ucznia gimnazjum, FOG=22 ? że nie przyswoi go osoba bez doktoratu.

Według oryginalnego indeksu FOG, sformułowanego dla języka angielskiego, słowa trudne mają trzy sylaby i więcej. W języku polskim za trudne uznaje się wyrazy czterosylabowe i dłuższe.

Więcej informacji na temat indeksu czytelności FOG znajduje się na stronie
http://pl.wikipedia.org/wiki/Indeks_czytelności_FOG.

A to już wiesz?  Urządzenia ubieralne zmierzą stan zdrowia dostawców jedzenia i poinformują np. o gorączce. Testowane są już także dostawy przez roboty

Więcej informacji dotyczących biur prasowych znajduje się na stronie netpr.pl.

Poziom trudności powyższej informacji prasowej: szkoła średnia (patrz załącznik).

netPR.pl sp. z o.o. jest firmą technologiczną, która oferuje oprogramowanie internetowe wspomagające komunikację jako usługę (model SaaS – Software as a Service). Specjalizuje się w rozwijaniu systemów prasowych, serwisów relacji inwestorskich i technologii wideo w Internecie ? hosting wideo oraz systemy wideokonferencyjne. Z rozwiązań netPR.pl korzystają m.in.: Grupa BRE, Grupa Generali, Bank Pekao SA, ING Bank, Havas Worldwide, PKO Bank Polski, Grupa Energa, Ericsson, Wirtualna Polska. Łącznie przez rozwiązania netPR.pl komunikuje kilkaset firm i instytucji. netPR.pl jest operatorem pierwszego w Polsce serwisu dystrybucji komunikatów prasowych – media.netpr.pl (wire service) oraz właścicielem marki videoPR.pl.

< 239395" >

Źródło netPR.pl. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy